Kalevan Kierroksen soudun tulokset

Vuorosoutajille  soutumatkan ollessa alle 25 km aikasakko on 10min.

Aamun lähtö

Nro. Nimi Soutupari Loppuaika
Yksiköt
Miehet yleinen
2 Y Huttunen Matti 2:18:49
8 Y Sippu Ossi 2:20:54
6 Y Liukkonen Mika 2:22:18
1 Y Heikkilä Rami 2:22:53
3 Y Huttunen Tomi 2:25:13
4 Y Kohonen Antti 2:36:29
10 Y Köpsi Jani 2:38:39
5 Y Kupari Hannu 2:38:44
7 Y Matinen Arto 3:08:47
Miehet 50
17 Y Nurminen Jouni 2:21:23
103 Y Ylönen Mikko 2:22:43
16 Y Menna Juha 2:25:36
18 Y ojala ari-pekka 2:27:51
101 Y Valli Jarmo 2:30:04
14 Y Kröger Hannu 2:36:19
15 Y Mamia Kari 2:45:03
13 Y Huuhka Jouko 2:47:22
20 Y Soikkeli Petri 2:50:00
12 Y Huttunen Jarmo 2:50:24
102 Y Vesteri Tatu 2:51:31
19 Y Romppainen Pasi 2:53:14
11 Y Anttila Hannu 2:56:06
Miehet 60
108 Y Lehtinen Ismo 2:21:26
106 Y Kinnunen Kari 2:35:32
202 Y Ylänne Jari 2:36:27
201 Y Viinikka Markku 2:43:12
105 Y Hyttinen Jouko 2:49:25
107 Y Kivi Ilkka 2:50:59
104 Y Hyrkäs Kari 3:01:49
109 Y Nieminen Kari DNS
110 Y Vento Veli-Matti DNS
Miehet 70
305 Y Svenskberg Lars 2:27:04
206 Y Kuusi Klaus 2:39:34
205 Y kokko juha 2:45:14
301 Y Pärssinen Jaakko 2:47:32
307 Y Tyrkäs Jouko 2:50:05
303 Y Savioja Erkki 2:53:08
302 Y Rytkönen Antti 2:54:50
304 Y Suihkonen Matti 2:56:34
203 Y Joutsenniemi Juhani 3:03:52
306 Y Espo Matti 3:04:36
210 Y Perkamo Osmo 3:05:27
209 Y Löfström Martin 3:12:17
207 Y Liukko Ilmo 3:22:35
204 Y Kiiski Osmo 3:32:32
Naiset yleinen
310 Y Karjaluoto Suvi 2:29:05
401 Y Korpijärvi Kirsi 2:33:07
309 Y Hilander Mirva 2:33:48
308 Y Harjula Terhi 2:37:29
Naiset 50
404 Y Pelkonen Tytti 2:32:47
402 Y Kaipia Riikka 2:36:00
406 Y Pylvänen Katri 2:41:10
405 Y Peltomaa Pirjo 2:58:28
403 Y Lintukangas Anneli DNS
Naiset 60
407 Y Salonen Terttu 3:41:44
Vuorosoutu
Miehet yleinen
603 VU Paalumäki Mikko Kohonen Timo 2:19:06
507 VU Keränen Juha-Pekka Kailari Ollipekka 2:25:54
410 VU Hartikainen Markus Veijalainen Reima 2:26:52
409 VU Hannelin Felix Rantala Samuli 2:27:24
602 VU Markelin Lauri Pakkasmaa Juhana 2:28:15
506 VU Karjalainen Antti Tukiainen Teemu 2:38:57
601 VU Koikkalainen Aki-Tapani Nieminen Visa 3:09:35
408 VU Hammar Petri Piesanen Antti DNS
Miehet 50
607 VU Ilola Ari Peipinen Jouko 2:20:13
605 VU Honkala Juha Luukko Pasi 2:26:12
609 VU Kiljunen Juha Kiljunen Jari 2:31:16
608 VU Karjalainen Ossi Salonen Jarmo 2:34:04
610 VU Kujansuu Olli Kujansuu Eero 2:38:18
701 VU Lintumäki Aki Elovaara Kari 2:42:43
604 VU Hiltunen Ari Nikkola Antti 2:44:53
606 VU Iitti Jukka Tolmunen Ari 2:46:42
Miehet 60
705 VU Mäkipelto Eero Väisänen Aimo 2:28:31
704 VU Kumpula Alpo Antila Tero 2:39:44
707 VU Tolvanen Ari Hirvonen Markku 2:41:30
702 VU Jokela Arto Paanen Seppo 2:49:00
706 VU Sirola Risto Korhonen Pekka 2:55:19
Miehet 70
710 VU Stenvall Raimo Niemikoski Olavi
708 VU Helminen Jaakko Helminen Erkki 2:41:49
709 VU Hämäläinen Raimo Nikkanen Aulis 2:43:33
801 VU Tunturi Markku Lappalainen Hannu 3:00:57
802 VU Viitanen Risto Siltala Onni 3:32:26
Naiset yleinen
807 VU Rasku Anne KauppinenLotta 2:31:37
806 VU Nikkinen Katarina Nieminen Minna 2:33:17
803 VU Kilpeläinen Pinja Aurelia Yrjölä Ulla 2:38:05
805 VU Myllymäki Tuija Wallenius Kaisa 2:44:09
804 VU Mattila Ninni Uurtio-Keränen Raija 3:07:10
Naiset 50
808 VU Pennala Pirkko Virmala Tarja 2:41:55
Sekasarja
809 VU Kilpeläinen Tuija Syrjälä Aki 2:30:33
810 VU Borgenström Elina Rissanen Tomi 2:40:08
901 VU Ljungqvist-Sarparanta Nina Järvenpää Pekka 3:01:19
902 VU Tonteri Raili Salonen Esa 3:12:38
Parisoutu
903 PS Isoaho Jussi Markus Niemelä 2:22:37

Iltapäivän lähtö

Nro. Sarja Nimi Loppuaika
Yksiköt
Miehet yleinen
206 Y Pikkarainen Toni 2:20:12
109 Y Järvenpää Antti 2:25:38
6 Y Nurminen Juuso 2:27:22
10 Y Sarilampi Pasi 2:30:29
105 Y Hakkarainen Tuomas 2:38:55
302 Y Hokkanen Hannes 2:41:29
104 Y Kaavi Antero 2:48:35
11 Y Suominen Petteri 3:15:45
16 Y Poskela Jarno 3:20:16
Miehet 50
701 Y pylvänen esa 2:28:11
8 Y Mustonen Aki 2:28:26
5 Y Kerman Lauri 2:41:54
107 Y pekkala max 3:07:10
Miehet 60
17 Y Rauhansalo Juha 2:35:13
308 Y Rötkö Timo 2:51:02
15 Y Hillebrand Jarmo 2:52:30
Miehet 70
305 Y Sameri Juha 2:59:18
19 Y Aalto Eero 3:36:47
Naiset yleinen
101 Y Jarva Kaisa 2:55:42
1 Y Viljasuo Minna 3:08:16
Naiset 50
18 Y Lintukangas Anneli 2:46:45
110 Y Lax Terhi 3:20:47
Vuorosoutu
Miehet yleinen
7 VU Hellström Magnus Nurminen Jouni 2:23:17
806 VU Aavajärvi Heikki Sakari Liukkala Jaakko 2:23:22
2 VU Kohonen Jani Pakkanen Pekka 2:24:15
106 VU Laulumaa Samuli Svala Joonas 2:56:36
103 VU Simola Juha Simola Teemu 3:09:47
Miehet 50
303 VU Pesonen Juha-Matti Aunesluoma Antero 2:31:17
3 VU Seppälä Tuomas Vihonen Tom 2:45:08
709 VU Rautanen Pauli Tuovila Erkki 2:47:39
Miehet 60
409 VU Supponen Matti Sipi Markku 3:08:53
309 VU Långström Veikko Hämäläinen Jukka-Pekka 3:16:08
Naiset yleinen
14 VU Lepikkö Minna Lepikkö Piia 2:46:43
210 VU Supponen Sanna Pikkarainen Anu 2:51:17
304 VU Sorvakko Suvi Honkanen Anne 3:09:02
306 VU Kantola Etti Juuti Kati 3:12:11
Sekasarja
201 VU Kosonen Timo Kosonen Päivi 2:44:00
202 VU Tuomi Tiiu Hiltunen Ari 2:44:33
102 VU Hokkanen Ari Hokkanen Minna 2:58:02
Parisoutu
301 PS Kynkäänniemi Katri Herranen Heikki 2:24:23

Aamupäivän soudusta löytyy myös kahden kierroksen väliaika:

Nro. Nimi Soutupari Sarja 2 krs Loppuaika
1 Y Heikkilä Rami MYL 1:11:50 2:22:53
2 Y Huttunen Matti MYL 1:10:15 2:18:49
3 Y Huttunen Tomi MYL 1:12:06 2:25:13
4 Y Kohonen Antti MYL 1:19:18 2:36:29
5 Y Kupari Hannu MYL 1:19:35 2:38:44
6 Y Liukkonen Mika MYL 1:12:03 2:22:18
7 Y Matinen Arto MYL 1:29:22 3:08:47
8 Y Sippu Ossi MYL 1:12:08 2:20:54
10 Y Köpsi Jani MYL 1:19:05 2:38:39
11 Y Anttila Hannu M50 1:28:07 2:56:06
12 Y Huttunen Jarmo M50 1:28:08 2:50:24
13 Y Huuhka Jouko M50 1:23:17 2:47:22
14 Y Kröger Hannu M50 1:17:12 2:36:19
15 Y Mamia Kari M50 1:22:47 2:45:03
16 Y Menna Juha M50 1:13:38 2:25:36
17 Y Nurminen Jouni M50 1:11:34 2:21:23
18 Y ojala ari-pekka M50 1:13:36 2:27:51
19 Y Romppainen Pasi M50 1:27:13 2:53:14
20 Y Soikkeli Petri M50 1:27:41 2:50:00
101 Y Valli Jarmo M50 1:15:29 2:30:04
102 Y Vesteri Tatu M50 1:28:15 2:51:31
103 Y Ylönen Mikko M50 1:11:18 2:22:43
104 Y Hyrkäs Kari M60 1:31:33 3:01:49
105 Y Hyttinen Jouko M60 1:26:52 2:49:25
106 Y Kinnunen Kari M60 1:18:48 2:35:32
107 Y Kivi Ilkka M60 1:26:39 2:50:59
108 Y Lehtinen Ismo M60 1:11:31 2:21:26
201 Y Viinikka Markku M60 1:21:57 2:43:12
202 Y Ylänne Jari M60 1:19:27 2:36:27
203 Y Joutsenniemi Juhani M70 1:32:47 3:03:52
204 Y Kiiski Osmo M70 1:40:51 3:32:32
205 Y kokko juha M70 1:22:31 2:45:14
206 Y Kuusi Klaus M70 1:19:45 2:39:34
207 Y Liukko Ilmo M70 1:42:22 3:22:35
209 Y Löfström Martin M70 1:33:33 3:12:17
210 Y Perkamo Osmo M70 1:33:52 3:05:27
301 Y Pärssinen Jaakko M70 1:24:48 2:47:32
302 Y Rytkönen Antti M70 1:28 2:54:50
303 Y Savioja Erkki M70 1:26:42 2:53:08
304 Y Suihkonen Matti M70 1:29:50 2:56:34
305 Y Svenskberg Lars M70 1:13:42 2:27:04
306 Y Espo Matti M70 1:33:28 3:04:36
307 Y Tyrkäs Jouko M70 1:26:57 2:50:05
308 Y Harjula Terhi NYL 1:20:10 2:37:29
309 Y Hilander Mirva NYL 1:16:58 2:33:48
310 Y Karjaluoto Suvi NYL 1:14:30 2:29:05
401 Y Korpijärvi Kirsi NYL 1:17:02 2:33:07
402 Y Kaipia Riikka N50 1:16:31 2:36:00
404 Y Pelkonen Tytti N50 1:17:35 2:32:47
405 Y Peltomaa Pirjo N50 1:31:06 2:58:28
406 Y Pylvänen Katri N50 1:20:32 2:41:10
407 Y salonen terttu N60 1:51:41 3:41:44
409 VU Hannelin Felix Rantala Samuli MYL 1:14:03 2:27:24
410 VU Hartikainen Markus Veijalainen Reima MYL 1:14:25 2:26:52
506 VU Karjalainen Antti Tukiainen Teemu MYL 1:19:48 2:38:57
507 VU Keränen Juha-Pekka Kailari Ollipekka MYL 1:13:36 2:25:54
601 VU Koikkalainen Aki-Tapani Nieminen Visa MYL 1:39:41 3:09:35
602 VU Markelin Lauri Pakkasmaa Juhana MYL 1:15:12 2:28:15
603 VU Paalumäki Mikko Kohonen Timo MYL 1:10:22 2:19:06
604 VU Hiltunen Ari Nikkola Antti M50 1:24:01 2:44:53
605 VU Honkala Juha Luukko Pasi M50 1:13:52 2:26:12
606 VU Iitti Jukka Tolmunen Ari M50 1:24:20 2:46:42
607 VU Ilola Ari Peipinen Jouko M50 1:10:45 2:20:13
608 VU Karjalainen Ossi Salonen Jarmo M50 1:18:15 2:34:04
609 VU Kiljunen Juha Kiljunen Jari M50 1:16:23 2:31:16
610 VU Kujansuu Olli Kujansuu Eero M50 1:19:05 2:38:18
701 VU Lintumäki Aki Elovaara Kari M50 1:22:54 2:42:43
702 VU Jokela Arto Paanen Seppo M60 1:25:53 2:49:00
704 VU Kumpula Alpo Antila Tero M60 1:19:43 2:39:44
705 VU Mäkipelto Eero Väisänen Aimo M60 1:14:53 2:28:31
706 VU Sirola Risto Korhonen Pekka M60 1:27:59 2:55:19
707 VU Tolvanen Ari Hirvonen Markku M60 1:22 2:41:30
708 VU Helminen Jaakko Helminen Erkki M70 1:21:59 2:41:49
709 VU Hämäläinen Raimo Nikkanen Aulis M70 1:22:57 2:43:33
801 VU Tunturi Markku Lappalainen Hannu M70 1:28:42 3:00:57
802 VU Viitanen Risto Siltala Onni M70 1:47:30 3:32:26
803 VU Kilpeläinen Pinja Aurelia Yrjölä Ulla NYL 1:20:44 2:38:05
804 VU Mattila Ninni Uurtio-Keränen Raija NYL 1:35:32 3:07:10
805 VU Myllymäki Tuija Wallenius Kaisa NYL 1:23:02 2:44:09
806 VU Nikkinen Katarina Nieminen Minna NYL 1:17:03 2:33:17
807 VU Rasku Anne KauppinenLotta NYL 1:16:38 2:31:37
808 VU Pennala Pirkko Virmala Tarja N50 1:25:16 2:41:55
809 VU Kilpeläinen Tuija Syrjälä Aki S 1:16:19 2:30:33
810 VU Borgenström Elina Rissanen Tomi S 1:21:03 2:40:08
901 VU Ljungqvist-Sarparanta Nina Järvenpää Pekka S 1:31:05 3:01:19
902 VU Tonteri Raili Salonen Esa S 1:37:45 3:12:38
903 PS Isoaho Jussi Markus Niemelä PS 1:12:10 2:22:37