Kalevan Kierroksen soutu ilmoittautuneet

 

Mukaan ovat ilmoittautuneet seuraavassa listassa olevat soutajat. Tarkistakaa, onko ilmoittautumisenne mennyt oikein; onko sarja oikein ja oletteko oikeassa lähtöryhmässä. Korjauspyynnöt soutuvastaavalle (ari.ilola@suomi24.fi  040 5956644)

Aamupäivän lähdöt:

Yksinsoutu (klo 9.00)

 

Sukunimi Etunimi Sarja
Aavajärvi Heikki Sakari MYL
Amper Nils-Robert MYL
Heikkilä Rami MYL
Huttunen Matti MYL
Huttunen Tomi MYL
Karjaluoto Heikki MYL
Kirves Saku MYL
Korhonen Ilkka MYL
Lehtonen Juha MYL
Leppämäki Marko MYL
Lindberg Lauri MYL
Liukkonen Mika MYL
Manninen Hannu Myl
Matinen Arto MYL
Miettinen Markus MYL
Mäkelä Pekka MYL
Nieminen Henri MYL
Pikkarainen Toni MYL
Pohjola Olli-Pekka MYL
Sippu Ossi MYL
Soini Jussi MYL
Tuononen Antero MYL
Haikonen Jukka M50
Iitti Jukka M50
Karttunen Juha M50
Kesseli Raimo M50
Kröger Hannu M50
Kuhno Jari M50
Lahtonen Reijo M50
Mamia Kari M50
Menna Juha M50
Nieminen Kari M50
Nurminen Jouni M50
ojala ari-pekka M50
Pesonen Juha-Matti M50
pylvänen esa M50
Ruuska Vesa M50
Sellman Klaus M50
Valli Jarmo M50
Vesteri Tatu M50
Ylänne Jari M50
Ylönen Mikko M50
Hyrkäs Kari M60
Hyttinen Jouko M60
Kinnunen Kari M60
Kivi Ilkka M60
Köninki Kari M60
Lehtinen Ismo M60
Lehtonen Erkki M60
Pyöriä Helge M60
Pärssinen Jaakko M60
Pöyry Jorma M60
Rantala Esa M60
Viinikka Markku M60
kokko juha M70
Kuusi Klaus M70
Liukko Ilmo M70
Löfström Martin M70
Perkamo Osmo M70
Rytkönen Antti M70
Savioja Erkki M70
Sameri Juha M70
Suihkonen Matti M70
Tanttu Unto M70
Tyrkäs Jouko M70
Hakala Heli NYL
Harjula Terhi NYL
Herranen Johanna NYL
Korpijärvi Kirsi NYL
Lindroos Katri NYL
Saarimaa Kaisa NYL
Viljasuo Minna NYL
Laaksonen Marika N50
Pelkonen Tytti N50
Peltomaa Pirjo N50
Selin Minna N50

Vuorosoutu (klo 9.12)

Sukunimi Etunimi Soutupari Sarja
Aunesluoma Antero Alvari Aunesluoma MYL
Haiko Tero Mikko Paalumäki MYL
Hartikainen Markus Reima Veijalainen MYL
Keränen Juha-Pekka Ollipekka Kailari MYL
Kettunen Pyry Juhana Pakkasmaa MYL
Kytölä Hannu Juha Nurmela MYL
Liukkala Jaakko Aki Ylitalo MYL
Tenhunen Oskari Markus-Mikko Kylmälä MYL
Tukiainen Teemu Antti Kohonen MYL
Tunturi Markku Jani Kohonen MYL
Elovaara Kari Lintumäki Aki M50
Hiltunen Ari Antti Nikkola M50
Honkala Juha Pasi Luukko M50
Huttunen Jarmo Hannu Anttila M50
Ilola Ari Jouko Peipinen M50
Järvenpää Pekka Antikainen Esa M50
Karjalainen Ossi Jarmo Salonen M50
Kujansuu Eero Olli Kujansuu M50
Monto Jouni Kristian Myllymäki M50
Pakkanen Pekka Sami Leinonen M50
Kumpula

Långström

Alpo

Veikko

Tero Antila

Hämäläinen Jukka-Pekka

M60

M60

Maanpää Maritta Sauli Maanpää M60
SAVONEN EERO Hannu Sarvela M60
Väisänen Aimo Leino Nisula M60
Helminen Jaakko Helminen Erkki M70
Hyppönen Tauno RAIMO STENVALL M70
Hämäläinen Raimo Aulis Nikkanen M70
Ropponen Pekka Hannu Lappalainen M70
Myllymäki Tuija Kaisa Wallenius NYL
Savikkomaa Sanna Leena Tamminen NYL
Yrjölä Ulla Katariina Korniloff NYL
Pennala Pirkko Tarja Virmala N50
Borgenström Elina Tomi Rissanen SV
Espo Matti Helena Espo SV
Hiljanen Kirsi Markku Sojakka SV
Kilpeläinen Tuija Aki Syrjälä SV
Palmén Virpi Henrik Palmen SV
Raiski Jaana Harri Raiski SV
Rauttola Tiia-Maria Mikko Lahti SV
Seppä Marjaana Kyckling Aki SV
Tonteri Raili Esa Salonen SV

Parisoutu (klo 9.20)

Sukunimi Etunimi Soutupari
Hautala Mauri Hannu Manninen
Kallio Marika Maria Viitahalme
Kuokkanen Rauno Sanna Piili
Orava Ari Harri Ala-Lahti
Reponen Matti Ritva Reponen
Vaali Jouko Pöyhönen Antti
Vähä-Vahe Tarita Jarmo Siljamäki

Melonta (9.20)

Mårten Lapen Mel

Iltapäivän lähdöt:

Yksinsoutu (klo 13.30)

 

Sukunimi Etunimi Sarja
Hakala Jani MYL
Hakkarainen Tuomas MYL
Joensuu Mikko MYL
Järvenpää Antti MYL
Kaavi Antero MYL
Kankkunen Matias MYL
Miettinen Jouni MYL
Pantsar Jere MYL
Sarilampi Pasi MYL
Suominen Petteri MYL
Mustonen Aki M50
Vento Veli-Matti M50
Hillebrand Jarmo M60
Behm Kimmo M60
Muilu Matti M60
Rauhansalo Juha M60
Tolmunen Ari M60
Norja Matti M70
Svenskberg Lars M70
Hilander Mirva NYL
Lyyra Hanna NYL
Kaipia Riikka N50
Lax Terhi N50
simola niina N50

Vuorosoutu (klo 13.42)

 

Sukunimi Etunimi Soutupari Sarja
Kytölä Hannu Arto Matinen MYL
Lauttia Petri Leipijärvi Joona MYL
Lepikkö Minna Piia Lepikkö MYL
Markelin Lauri Antti Mäntynen MYL
Nurminen  Jouni Juuso Nurminen MYL
Piesanen Antti Petri Hammar MYL
Seppä Antti Janne Veikkolainen MYL
Tavast Timo Esko Tavast MYL
Vesterinen Esa Jari Leinonen MYL
Vihonen Tom Tuomas Seppälä MYL
Korpinen Arto Ari Pukki M50
Laine Markku Markku Kylmälä M50
Pihlajamäki Jari Kari Loukkaanhuhta M50
Lehto Raine Lasse Mikkelsson M60
Sirola Risto Pertti Syrjälä M60
Supponen Matti Markku Sipi M60
Tolvanen Ari Hirvonen Markku M60
Honkanen Anne Tytti Pelkonen NYL
Hölsö Jaana Helkelä Merja NYL
Karvonen Maarit Heli Lahtela NYL
Kujansuu Marjut Kujansuu Ida NYL
Lähde Hanna Elina Majuri NYL
Pikkarainen Anu Sanna Supponen NYL
Saranko Aino Kaisa Kimari NYL
Vainio Marjut Heidi Korventausta N50
Hohde Elina Martti Paju SV
Hokkanen Ari Minna Hokkanen SV
Kuhalampi Paul Matleena Kuhalampi SV
Ljungqvist-Sarparanta Nina Lasse Sarparanta SV


Parisoutu (klo 13.42)

Sukunimi Etunimi Soutupari
Juuti Petri Tapio Passinen
PÖNNI MARKO Petri Hämäläinen

Melonta (klo 13.42)

Supponen Lauri

Omatoimisoutujat

Yksinsoutu ja -melonta

Aalto Eero
Oksanen Anu
salonen terttu
Seitsonen Hannu
Virtanen Matti Juhani
Vähä Kauko
Ahlqvist Pekka
Kauppinen Sami
Vähä Kauko

Vuorosoutu ja melonta

Liisa Huunan-Seppälä Matti Huunan-Seppälä
Osmo Kiiski Kalevi Vikman
Onni Siltala Risto Viitanen