Kalevan Kierroksen luistelu 2020 lähtölista

Päivittetty 13.2-2020

Luistelun lähtölistat on tehty niin, että on laitettu 2018-2019 parhaan ajan perusteella vanhat Kiertäjät järjestykseen ja n. 30 hengen koreihin 1-3 nopeimmat ja hitaimmat 7-9. Uusia oli n. 75 ja heidät on jaettu hieman sarjaa hyväksikäyttäen ryhmiin 4, 5, 6 ja kuhunkin sieltä 3-7 ryhmien välimaastosta n. 5 vanhaa kiertäjää. Kuhunkin koriin 4-6, jotta kaikkiin tuli suunnilleen yhtä monta. Sitten arvottiin luistelijat korien sisällä järjestykseen ja korit tähän tapaan:
1 – 6 – 9
2 – 4 – 8
3 – 5 – 7
Radalla on huoltotoimenpiteitä kisan aikana, jonka vuoksi lähtöjä ei ole 9.45-10.00 välisenä aikana.

Marko Korhonen ja Raimo Stenvall lähtevät klo 8:59.

Osallistujalista
Matka: Kalevankierros (100)
LähtöaikaNumeroNimisarjaSeura/JoukkueNumeroNimiSeura/JoukkuesarjaNumeroNimiSeura/Joukkuesarja
09:001Ollipekka KailariMAir Systems Kajaani2Minna SelinKK Länsi-Uusimaa N1N503Ilkka KiviSexthlonM65
09:014Heikki KarjalainenMCCRT5Hannu-Jussi JärvinenTAMPEREM556Elina HohdeTURKUN55
09:027Johanna HerranenN40Pajulahti8Mari HjeltKankaanpään Kalevankiertäjät 3N509Martti PajuTURKUM60
09:0310Sami KauppinenM40Tuusulan Tallaajat 111Tuija KilpeläinenKENSUttaretN5012Matti EspoTuusulan Tallaajat 7M70
09:0413Jarkko KoponenMKuopio14Jarmo HillebrandKK Länsi-Uusimaa 2M6015Kati SeppänenJYVÄSKYLÄN40
09:0516Aimo VäisänenM65KENSU-KK17Seppo KylliäinenLappeenrantaM5518Ulla YrjöläKENSUttaretN40
09:0619Ossi SippuM40Kuntokonnat 120Antero AunesluomaHelsingin Vire (HeVi)M5021Mari MahlamäkiHÄMEENLINNAN50
09:0722Tuomas SeppäläM55Tuusulan Tallaajat 223Maarit HannuKankaanpään Kalevankiertäjät 3N5024Pekka LiukkalaEteläinenM65
09:0825Jouko PeipinenM65Yle Puoli 726Kari HyrkäsTuusulan Tallaajat 4M6527Kauko VähäKouvolaM80
09:0928Antero KotijärviM55Siilinjärvi29Kirsti SiikamäkiESPOON5030Hannu KytöläKK Länsi-Uusimaa 4M60
09:1031Jouni NurminenM55KK Länsi-Uusimaa 132Juha RauhansaloKK Länsi-Uusimaa 2M6033Terhi LaxTuusulan TallaajanaisetN50
09:1134Olli-Pekka PohjolaM40CCRT35Katri JussilaELIMÄKIN5036Petteri SuominenTURKUM40
09:1237Petteri HannulaM40Kuntokonnat 138Arto KorpinenTeijoM5539Raili TonteriMURAKKAN60
09:1340Kari KöninkiM60KENSU-KK41Jari EloMaskuM6042Maritta MaanpääSexthlonN65
09:1443Toni PikkarainenM40Kuntokonnat 144Matti NorjaKuopioM7045Kalevi VikmanTuusulan Tallaajat 8M75
09:1546Pyry KettunenMEspoo47Kari ElovaaraJokimaaM5048Markku SipiEspooM65
09:1649Sami-Jukka HämäläinenM50Tuusulan Tallaajat 150Jarmo HuttunenKankaanpään Kalevankiertäjät 2M5551Erika KähkönenTuusulan TallaajanaisetN40
09:1752Aki MustonenM50Sexthlon53Juhani VirolainenPYHÄSALMIM5554Unto TanttuTuusulan Tallaajat 7M70
09:1855Timo KohonenM40Lappeen Siniset56Jukka VarrioSveitsiläiset miehetM5557Minna HokkanenKK Länsi-Uusimaa N3N50
09:1958Jouni MiettinenM40Kuntokonnat 159Hanna LähdePREITILÄN5060Juha-Heikki NurmelaKK Länsi-Uusimaa 4M40
09:2061Ari HiltunenM50Air Systems Kajaani62Sanna SupponenVauhtivuokotN63Piia LepikköRaumaN
09:2164Gennady BogopolskiyM40KK Länsi-Uusimaa 165Pekka JärvenpääKuntokonnat 2M5566Marjut KujansuuKankaanpään Kalevankiertäjät 2N50
09:2267Saku KirvesM40Tuusulan Tallaajat 168Esa UkkolaTuusulaM5569Marjut UronenKK Länsi-Uusimaa N2N40
09:2370Erkki TuovilaM55Tuusulan Tallaajat 271Aulis NikkanenSaloM7072Matti Huunan-SeppäläTuusulan Tallaajat 8M70
09:2473Sami LeinonenM55Pajulahti74Raimo PorttiVantaaM6075Tauno HyppönenTuusulan Tallaajat 8M75
09:2576Tuukka TurkkaMNURMAA77Anu PikkarainenVauhtivuokotN5078Heidi KorventaustaKK Länsi-Uusimaa N2N55
09:2679Juha LehtonenM40Tuusulan Tallaajat 180Jouko HyttinenSeinäjokiM6581Tero HinkkaTampereM40
09:2782Tomi HuttunenM40Kuopio83Pekka LyytinenSulkavaM5584Nina Ljungqvist-SarparantaKK Länsi-Uusimaa N1N55
09:2885Antti JärvenpääMKuntokonnat 186Heli MikkolaYle Puoli 7N5087Mikko DrocanKK Länsi-Uusimaa 5M40
09:2988Jaakko LiukkalaMHauhon Sisu 189Tapani MikkolaYle Puoli 7M5090Toni HäggKK Länsi-Uusimaa 5M60
09:3091Kirsi KorpijärviN40KENSUttaret92Mårten LampenYle Puoli 7M5093Hannu SaarinenTuusulan Tallaajat 7M70
09:3194Lauri LindbergM40Hauhon Sisu 195Virpi PalménKK Länsi-Uusimaa N1N5096Etti KantolaVauhtivuokotN40
09:3297Ari IlolaM50Yle Puoli 798Paul KuhalampiEspooM99Osmo KiiskiHirsjärviM75
09:33100Jarmo ValliM55Viialan Viri/ Haijaa.fi101Markus-Mikko KylmäläSuuntavaisto SK 3M102Kirsi VesterinenSveitsiläiset naisetN40
09:34103Mikko YlönenM50Tuusulan Tallaajat 1104Rami MurtoHELSINKIM105Risto SirolaTuusulan Tallaajat 8M75
09:35106Matti HuttunenM40Lappeen Siniset107Matleena KuhalampiEspooN108Matti SuihkonenKuopioM75
09:36109Heikki LindbergMHauhon Sisu 1110Antti KohonenLappeen SinisetM40111Veikko LångströmHÄMEENLINNAM65
09:37112Juha SameriM70Tuusulan Tallaajat M 70113Antero TuononenLAPPEENRANTAM40114Tatu VesteriTuusulan Tallaajat 3M50
09:38115Tiia-Maria RauttolaNKK Länsi-Uusimaa N1116Kimmo BehmTuusulan Tallaajat 4M65117Ari HokkanenKK Länsi-Uusimaa 4M40
09:39118Jussi PirinenM40Tuusulan Tallaajat 2119Antti SeppäKotkaM40120Esa SalonenHeinolaM70
09:40121Jouko HuuhkaM55Kankaanpään Kalevankiertäjät 1122Aino SarankoTampereN123Terhi HarjulaLaktaattiasidoosiN
09:41124Jukka IittiM50KENSU-KK125Markus HartikainenSuuntavaisto SK 3M126Martin LöfströmTuusulan Tallaajat 7M75
09:42127Pasi KontkanenM55CCRT128Harri TuliniemiLappeenrantaM40129Petri LauttiaHämeenlinnaM55
09:43130Osmo OjalaM60CCRT131Mikko JoensuuKuopioM40132Pasi SarilampiEkshaustioM
09:44133Jari YlänneM55KENSU-KK134Jussi HyväriläSveitsiläiset miehetM40135Lasse MikkelssonPajulahtiM60
10:01136Rami HeikkiläM40KK Länsi-Uusimaa 1137Anne HonkanenKK Länsi-Uusimaa N3N40138Ilmo LiukkoKuntokonnat 2M75
10:02139Kari KinnunenM60Kuntokonnat 2140Ossi KarjalainenSexthlonM65141Veijo KolehmainenKK Länsi-Uusimaa 4M70
10:03142Aki YlitaloM40Hauhon Sisu 1143Ida KujansuuKankaanpään Kalevankiertäjät 2N144Jouni MontoKK Länsi-Uusimaa 2M55
10:04145Jouko TyrkäsM70Tuusulan Tallaajat 2146Jere PantsarKuntokonnat 1M147Kari MamiaKK Länsi-Uusimaa 3M50
10:05148Juha-Pekka KeränenM55Air Systems Kajaani149Leena TamminenKUOPION150Niina SimolaKuusankosken Urheiluseura 1N50
10:06151Oliver OjalaMCCRT152Juha HonkalaHämeenlinnaM50153Merja HelkeläRaumaN40
10:07154Ari-Pekka OjalaM50hämeenlinna155Sanna KarjalainenKuusankosken Urheiluseura 1N156Minna LepikköRAUMAN
10:08157Pekka PakkanenM65Pajulahti158heikki peltomaaLohjaM40159Antti NikkolaAir Systems KajaaniM60
10:09160Jussi HeikkinenM65Tuusulan Tallaajat 4161Veli-Matti VentoVANTAAM55162Jaana HölsöPreitiläN50
10:10163Vesa RuuskaM50KENSU-KK164Jani KohonenTampereM40165Pekka AhlqvistTuusulan Tallaajat 7M70
10:11166Tero HaikoM40Lappeen Siniset167Oskari TenhunenSuuntavaisto SK 3M168Osmo PerkamoTuusulan Tallaajat 8M75
10:12169Tuomas HakkarainenM40KK Länsi-Uusimaa 2170Markus IlmarinenKankaanpään Kalevankiertäjät 1M171max pekkalaHelsingin Vire (HeVi)M50
10:13172Jaakko PärssinenM65Tervakoski173Mikko LepistöHauhon Sisu 1M40174Tuija MyllymäkiKK Länsi-Uusimaa N3N40
10:14175Mikko PaalumäkiM40Lappeen Siniset176Olli LehtisaloHelsinkiM40177Tiiu TuomiKK Länsi-Uusimaa N2N40
10:15178Tomi RissanenM55Sveitsiläiset miehet179Vesa MursuHelsinkiM180Liisa Huunan-SeppäläTuusulan TallaajanaisetN65
10:16181Klaus KuusiM70Kuntokonnat 2182Katri LindroosKuusankosken Urheiluseura 1N40183Aki KycklingEkshaustioM65
10:17184Kari KuhmonenM55Ristiina185Juuso EloLEMUM186Elina BorgenströmSveitsiläiset naisetN50
10:18187Esa PylvänenM55Kuusankosken Urheiluseura 2188Kaisa SaarimaaTampereN189Jarmo SalonenEspooM50
10:19190Hannu KrögerM50KK Länsi-Uusimaa 3191Tero MannerHelsingin Vire (HeVi)M50192Ari TolmunenSaarijärviM65
10:20193Markku HirvonenM65Kuntokonnat 2194Sanna SavikkomaaKuopioN40195Robert AmperHauhon Sisu 1M
10:21196Jussi SoiniM40Kuusankosken Urheiluseura 2197Salla RuosaariEspooN40198Eero SavonenTuusulan Tallaajat 3M70
10:22199Eero KujansuuM55Kankaanpään Kalevankiertäjät 1200Pasi LuukkoHameenlinnaM55201Marjut VainioKK Länsi-Uusimaa N2N55
10:23202Pasi RomppainenM40Sveitsiläiset miehet203Heli LahtelaEkshaustioN40204Erkki HelminenTuusulan Tallaajat M 70M70
10:24205Ismo LehtinenM60Tuusulan Tallaajat 2206Minna ViljasuoKuusankosken Urheiluseura 1N40207Esa RantalaEspooM60
10:25208Sauli MaanpääM70Sexthlon209Pirkko PennalaVauhtivuokotN50210Marjaana SeppäLaktaattiasidoosiN40
10:26211Riikka KaipiaN55KK Länsi-Uusimaa N1212Timo TavastViialan Viri/ Haijaa.fiM40213Mirva HilanderKuusankosken Urheiluseura 1N40
10:27214Lars SvenskbergM70KK Länsi-Uusimaa 2215Raimo HämäläinenVANTAAM70216Kristian MyllymäkiTuusulan Tallaajat 3M50
10:28217Veikko KuumolaM55Viialan Viri/ Haijaa.fi218Maria Luoma-ahoKausalaN40219Lauri SupponenHelsinkiM
10:29220Sakke AhoniemiM40Sveitsiläiset miehet221Karla BlåfieldHELSINKIN40222Pirjo PeltomaaPajulahtiN55
10:30223Pekka KorhonenM55Tuusulan Tallaajat 4224Asko LautamäkiTervakoskiM50225Markku TunturiViialan Viri/ Haijaa.fiM75
10:31226Ari TolvanenM65Kuntokonnat 2227Hanna LyyraLaktaattiasidoosiN40228Jaakko HelminenTuusulan Tallaajat M 70M70
10:32229Petri HammarM50Kauniainen230Essi PekkarinenPYHÄSALMINAL22231Tarmo PietiläYle Puoli 7M60
10:33232Juuso NurminenMKK Länsi-Uusimaa 2233Maarit KarvonenLaktaattiasidoosiN40234Esa VesterinenSveitsiläiset miehetM40
10:34235Anne RaskuN50Kuusankosken Urheiluseura 1236Tanja UferRAUMAN40237Anneli LintukangasSveitsiläiset naisetN50
10:35238Kari NieminenM55Riihimäki239Juha-Matti PesonenHelsingin Vire (HeVi)M50240Riikka KiveläVauhtivuokotN40
10:36241Antero KaaviMHELSINKI242Janne KyllönenPORNAINENM50243Joona LeipijärviSuuntavaisto SK 3M
10:37244Tero AntilaM70Tuusulan Tallaajat M 70245Tommi KilpinenEkshaustioM50246Aki LintumäkiSuuntavaisto SK 3M55
10:38247Suvi SorvakkoNKK Länsi-Uusimaa N3248Sanna KoponenHeinolaN40249Pauli RautanenJärvenpääM70
10:39250Matti MuiluM65YLÖJÄRVI251Mari KerkolaPaimioN40252Mika LiukkonenKuusankosken Urheiluseura 2M40
10:40253Jani HakalaM40KK Länsi-Uusimaa 1254Hannu LappalainenHELSINKIM70255Tuomo TuomiKK Länsi-Uusimaa 5M
10:41256Raine LehtoM60Pajulahti257Heli HakalaKK Länsi-Uusimaa N1N40258Matti J. VirtanenTuusulan Tallaajat M 70M70
10:42259Olli KujansuuM55Kankaanpään Kalevankiertäjät 2260Pekka JääskeläinenJÄRVENPÄÄM50261Pekka RopponenTuusulan Tallaajat 7M70
10:43262Alpo KumpulaM60Tuusulan Tallaajat 3263Kati SiltovuoriEkshaustioN40264Tom VihonenTuusulan Tallaajat 4M40
10:44265Hannu SarvelaM65Tuusulan Tallaajat 3266Hannu AnttilaKankaanpään Kalevankiertäjät 1M50267Raimo LiukkonenSexthlonM70
10:45268Juhana PakkasmaaM40Saukkola269Mika TervalaHollolaM50270Juha KokkoViialan Viri/ Haijaa.fiM70
10:46271Antti PiesanenMJÄRVENPÄÄ272Paju Aurora KilpeläinenKAJAANINAL22273Lauri MarkelinJOKELAM40
10:47274Arto MatinenMKuusankosken Urheiluseura 2275Klaus SellmanTurkuM50276Markku LaineMÄNTSÄLÄM60
10:48277Jani HevonojaM40Viialan Viri/ Haijaa.fi278Ilkka KorhonenESPOOM40279Rene StoltEspooM
10:49280Tuomas AiraksinenMHelsinki281Aapo KyyräJyväskyläM282Tarmo ToomingasKuopioM55
10:50283Mikko JokinenMJyväskylä284Satu KyyräJyväskyläN285Kari VartiainenKuopioM60
10:51286Sini JokinenNJyväskylä287Tapani LintulaKuopioM288Jari PihlajamäkiEspooM70
10:52289Vapaa290Matti NorjaKuopioM70291Vesa LeppänenJyväskyläM40
10:53292Pauli PehkonenM65Hiltulanlahti293Timo KariEspooM50294Jussi VoimaJyväskyläM70
10:54295Heikki SalonenM65Helsinki296Ari KnuutiHelsinkiM40297Markku ViinikkaHauhoM60
08:59298Marko KorhonenM50Jyväskylä300Raimo StenvallTuusulaM80