Kalevan Kierros on mukana tämän vuoden Kilometrikisassa

,

2022 Kilometrikisa alkaa toukokuussa

 

Kilometrikisa alkaa 1.5., vielä ehdit mukaan!

Kalevan Kierros mukana Kilometrikisassa. Lähde mukaan Kalevan Kierroksen joukkueeseen keräämään pyöräiltyjä kilometrejä. Joukkue on tänä vuonna ilmoitettu tehosarjaan (johon siis osallistuvat urheiluseurat ja aktiiviliikkujat).
Viime vuonna kilometrejä kerättiin yhteensä 28422,9 km ja sillä olimme tehosarjassa 38. Vähiten kilometrejä kerännyt jäsen keräsi 40 km ja eniten kerännyt 4381,6 km. Eiköhän pistetä tänä vuonna paremmaksi?
Mukaan joukkueeseen pääset alla olevasta linkistä ja käyttämällä koodia: KalevanKierros2022

Kalevan Kierros – perinteisten ulkoilmalajien klassikko

Kalevan Kierros on vuodesta 1976 liikuttanut kestävyysurheilusta pitäviä suomalaisia ympäri vuoden. Kyse on kilpailusta, jossa jokaisesta osakilpailusta voittaja saa tuhat pistettä. Eniten pisteitä saanut voittaa, ja kaikki voittavat varmasti itsensä. Kauden päätteeksi marraskuussa juhlitaan ja jaetaan lukuisia palkintoja voittajille, kehittyjille jne.

Uskallatko sinä haastaa itsesi mukaan perinteisten ulkoilmalajien klassikkoon?

Kalevankierros